אודות המעון

המעון לגיל הרך בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב מביא את הידע העדכני והמקצועי ביותר בתחום החינוך אל ילדי משפחות הסגל

אודות המעון

המעון לגיל הרך של אוניברסיטת תל-אביב פועל בשיתוף עם ויצ"ו העולמית ומיועד למשפחות הסגלים באוניברסיטה.  המעון מהווה מסגרת חינוכית, המבוססת על ידע עדכני רב-תחומי, ומעניק שירותי העשרה, הדרכה, הסברה וייעוץ לקהילה.

 

מעון באוניברסיטה  - אוניברסיטה במעון

המדיניות החינוכית-טיפולית של המעון מעוצבת על ידי ועדת היגוי משותפת לנציגי האוניברסיטה ולנציגי ויצ"ו, בראשותה של ד״ר תמי אמיר, מנהלת המרכז לייעוץ באוניברסיטה.

 

לצד ועדת ההיגוי, מלווה את המעון ועדה אקדמית, בה חברים חברי סגל בכירים מבית הספר לחינוך ומפקולטות נוספות, שמומחיותם בהתפתחות רגשית, חברתית, שפתית, פיסית ומוטורית בגיל הרך. פעילותה של הועדה מבטיחה, כי הידע העיוני והמחקרי העדכני ביותר בתחום ההתפתחות של פעוטות, ייושם בתהליך הטיפולי-חינוכי במעון.

 

צוות מוכשר והרצאות להורים

דגש רב מושם על הכשרה וטיפוח של הצוות החינוכי, הן באמצעות ייעוץ ארגוני מלווה, הן באמצעות הדרכה קבועה של יועצת חינוכית מוסמכת, והן באמצעות הרצאות, סדנאות והעשרה הניתנות לצוות על ידי מומחים בהתפתחות הגיל הרך בראייה רב-תחומית. כך לדוגמא, הצוות מקבל העשרה בתחום התפתחות החשיבה המתמטית בגיל הרך, העשרה בחינוך מוסיקלי ואומנותי, התפתחות תנועתית בגיל הרך ועוד.

 

בנוסף לסגל החינוכי, המרכז לגיל הרך מתפתח כמרכז מידע וייעוץ מהימן ועדכני לקהילת ההורים. במרכז מועברות הרצאות להורים ומפגשים קבוצתיים ופרטניים בתחומים רלוונטיים כגון: התפתחות רגשית, התפתחות לשונית, חשיבותה של המוסיקה כמפתחת קוגניציה ורגש, מעברים, תזונה ועוד.

 

המדריך להורים לשנת תשפ"א >

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>