מעון באוניברסיטה - אוניברסיטה במעון

מעון באוניברסיטה - אוניברסיטה במעון

אוניברסיטת תל-אביב בחרה בארגון ויצ"ו העולמי להיות הגוף שמתפעל את המעון שנבנה בתוכה. כך, המעון שלנו עתיר במשאבים איכותיים ביותר, הכוללים ידע אקדמי עיוני ומחקרי רב תחומי, לצד ניסיון עתיר שנים בהפעלת מוסדות חינוכיים ומעונות יום. שכן, לויצ"ו העולמית ניסיון מצטבר של למעלה מ-90 שנה בחינוך וטיפול בילדים בגיל הרך ובמעונות היום.  

 

המדיניות החינוכית-טיפולית של המעון מעוצבת על ידי ועדת היגוי המשותפת לנציגי האוניברסיטה ולנציגי ויצ"ו. בראשותה של ועדת ההיגוי, עומדת עתה פרופ' רחל ארהרד, מומחית בייעוץ חינוכי ובפיתוח מערכות חינוך בארץ ובעולם, וממקימיי המעון.

 

לצד ועדת ההיגוי, מלווה את המעון ועדה אקדמית, בה חברים חברי סגל אקדמי מבית הספר לחינוך ומפקולטות נוספות, שמומחיותם בהתפתחות רגשית, חברתית, שפתית, פיסית ומוטורית בגיל הרך. פעילותה של הוועדה לסייע ביישום הידע העיוני והמחקרי העדכני ביותר בתחום ההתפתחות של פעוטות, בתהליך הטיפולי-חינוכי במעון.

 

דגש רב מושם על הכשרה וטיפוח של הצוות החינוכי. המעון הינו ארגון המלמד ולומד כל העת. הצוות החינוכי מועצם ומתפתח הן באמצעות ייעוץ ארגוני מלווה, הן באמצעות הדרכה קבועה של יועצת חינוכית מוסמכת, והן באמצעות הרצאות, סדנאות והעשרה הניתנות לצוות על ידי מומחים בהתפתחות הגיל הרך בראייה רב-תחומית. כך לדוגמא, הצוות נחשף השנה לידע על התפתחות החשיבה המתמטית בגיל הרך, התפתחות תנועתית בגיל הרך ועוד.

 

המרכז לגיל הרך מיועד להתפתח כמרכז מידע וייעוץ לקהילת ההורים. במרכז מוצעות הרצאות להורים ומפגשים קבוצתיים ופרטניים בתחומים רלוונטיים כגון: התפתחות רגשית, התפתחות לשונית, המוסיקה כמפתחת קוגניציה ורגש, מעברים, תזונה ועוד.


 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive