המשפחה במעון

המשפחה במעון

ההורים כשותפים

המרכז לגיל הרך מהווה בית גם להורי הילדים. צוות המעון רואה בכל משפחה ומשפחה חלק בלתי נפרד מקהילת המעון, ומעוניין בשיתוף פעולה ובתקשורת שוטפת המבוססת על אמון וכבוד הדדי .שותפות המשפחה בתהליכים הקשורים בחינוך הילד ומתן תמיכה והדרכה למערך המשפחתי, מהווים ביטוי לפרדיגמה המערכתית המנחה אותנו. צוות המעון מעוניין לקבל מההורים מידע אודות המתרחש בבית המשפחה וקשור לילד, ובה בעת, מתחייב לעדכן  לגבי עניינים רלוונטיים שהילד עובר במהלך שהותו במעון.

 

אנו מכוונים לבסס את המעון כמרכז מידע וייעוץ מהימן ועדכני להורי הילדים המתחנכים במעון, ובמהלך השנה תוצענה הרצאות להורים ומפגשים קבוצתיים ופרטניים  בתחומים רלוונטיים. כמו כן, אנו מזמינים את ההורים לפנות ולהיוועץ לאורך השנה.

 

אנו פועלים לכך שהמשאבים הנפלאים העומדים לרשותנו, הידע והניסיון המצטבר, יהפוך את המעון שלנו למרכז ייעוץ והדרכה לקהילה כולה.

 

 

הורה מעשיר

הורי הגן הינם בעינינו משאב אדיר שהילדים יכולים להרוויח ממעורבותו בפעילות החינוכית של המעון. 

 

אנו מזמינים את ההורים, סבים וסבתות להעביר בכיתות הגן והגנון, בתאום מראש,  מפגש או פעילות בתחום עיסוקכם.

 

 

שותפות בוועדות

 

ועד הורים:

בכל כיתה במעון ייבחר ועד הורי כיתה על ידי הורי הכיתה באופן עצמאי בדרך שתיבחר על ידם. הוועד אמור לייצג את כל הורי הכיתה בכלל ובקשר עם ההנהלה בפרט. 2 נציגים מכל אחד מוועדי ההורים הכיתתיים מוזמנים לישיבות של הוועדה המורחבת. 

 

ועדה מורחבת:

כוללת את ועדת ההיגוי שתוארה לעיל, נציגי ההורים (2 מכל ועד כיתה) ואת היועצת החינוכית.

 

הוועדה המורחבת משמשת כמנגנון קשר ישיר, מוסדר וקבוע עם קהילת ההורים, ועל כן ניתן לדון בה במגוון נושאים החל מחזון ומדיניות המעון בכלל ועד ענייני דיומא בפרט. המלצות ועדת ההיגוי המורחבת תידון בפורום המתאים לצורך קבלת החלטה.

 

צוותי חשיבה אד הוק:

במהלך השנה יתקיימו מפגשי סיעור מוחות בסוגיות מחיי הגן. 

 

מנהלת המעון תודיע להורים על כך מראש, והורים מעוניינים יוכלו ליטול חלק באותם מפגשים על מנת שהתכנון המשותף יהלום את תפיסותיהם ודעותיהם של רוב ההורים.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>