סביבה לימודית

סביבה לימודית

ארגון הסביבה החינוכית במעון נועד לתת מענה לצרכים הטיפוליים והחינוכיים של הילדים. הסביבה החינוכית מותאמת לילדים, הן בנגישות החומרים, המשחקים והספרים, והן  בעידוד התפתחות מוטורית, שכלית, רגשית וחברתית בהתאם למאפייני הגיל. כל כיתה מעוצבת עם פינות לעבודה בקבוצות קטנות. כך למשל קיימת פינת מטבח ופינת איפור לפיתוח המשחק הדמיוני. ראוי לציין כי ישנה הקפדה יתירה על סביבה בטיחותית, נקייה ואסתטית המאפשרת לילד פיתוח עצמאות וביטחון.

 

 

חדרי התנסות בקבוצות קטנות

במעון כיתות מרווחות במיוחד, הכוללות פינות משחק מאובזרות, פינות עבודה והתנסות בחומרים ופינות משחק סוציו-דרמטי. כמובן, לכל כיתה יש גם  חצר משלה.

 

כמו כן, במעון חדרים ייחודיים:

 

  1. חדר לגו ובנייה
  2. חדר ג'ימבורי
  3. חדר תיטארון ומוסיקה
  4. חדר תחושות

 

ילדי המעון כולו נהנים מפעילות אינטימית וחווייתית בחדרים הללו , באמצעות עבודה בקבוצות, על פי סבב קבוע מראש. הפעילות בחדרים והתיווך הישיר שניתן, מאפשרים התנסויות תנועתיות ומוטוריות, משחק סוציו-דרמטי, פיתוח אוריינות לשונית, פיתוח מיומנויות לוגיות- מדעיות, התמצאות ותפיסה מרחבית.

 

 

עבודה בקבוצות קטנות

בכל הכיתות עובדים בקבוצות קטנות, ולכל קבוצה מוצמדת מחנכת המלווה את הילד. במסגרת הקבוצה הקטנה מתנסה הילד בפעילויות שיקדמו אותו בשלבי ההתפתחות תוך כדי תשומת לב אישית ליכולותיו ונטיותיו. תפקידה של המחנכת הוא לעודד ולתמוך בילד ולשלבו במגוון הפעילויות במעון. העבודה בקבוצה קטנה מסייעת בהגברת תחושת השייכות של ילדי הגן; בהתאמת דרכי ההוראה לילדים השונים; בקידום ההתפתחות והלמידה של כל ילד וילדה תוך מתן כבוד לשונות ולטיפוח הכישורים והמאפיינים של כל אחד מהם; בפיתוח כישורים קוגניטיביים, תקשורתיים ולשוניים ובפיתוח יכולת ההקשבה של הילדים.

 

 

לוחות תוכן

כל נושא שנלמד במעון מוצג על גבי לוחות תוכן. לוחות התוכן ממחישים ומסכמים את הנושאים הנדונים. חלק מלוחות התוכן הם לוחות פעילים עבור הילדים המוזמנים להתנסות גם באמצעות עבודת הלוח.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>