יועצים מלווים

יועצת חינוכית

את המעון מלווה גליה מעודד קראבאנוב, יועצת חינוכית מבית הספר לחינוך שבאוניברסיטת תל אביב. היועצת מלווה ומדריכה את מנהלת המעון בסוגיות חינוכיות ועורכת תצפיות בכיתות לפי הצורך, לוקחת חלק בתכנון והעברת הדרכות לצוות החינוכי, וליווי תהליכים והטמעתם. בנוסף, היועצת החינוכית מקיימת לפי הצורך שיחות ייעוץ אישיות להורים. כמו כן, מתקיימים מפגשי בוקר לכלל הורי המעון בנושאים שונים להעשרה ולפיתוח מיומנויות הוריות. המפגשים מתקיימים במעון מספר פעמים לאורך השנה בימי ו' בבוקר, באווירה נינוחה, משפחתית ופתוחה.

 

 

יועץ ארגוני

את המעון מלווה מר מתן פורת (M.A), יועץ ארגוני ופסיכולוג חברתי. במסגרת עבודתו היועץ יעסוק בהעצמת אחראיות הכיתה והמטפלות על מנת לאפשר להן לממש את הפוטנציאל הניהולי והמנהיגותי הטמון בהן, כך תוכלנה לבצע את תפקידן באופן מיטבי. בד בבד ליועץ מבט מערכתי המזהה מחד גיסא את נקודות החוזק ומאידך גיסא את הקשיים של המעון כמערכת, היועץ מסייע בחיזוק עבודת הצוות ובמתן כלים לשיפור יכולות תקשורת בין אישית.

 

 

נעים להכיר: מכתבים פתוחים מהיועצים אל ההורים

 

שמי גליה מעודד קראבאנוב, נשואה ואם לשלושה. 

בוגרת תואר שני בייעוץ חינוכי מטעם אוניברסיטת תל אביב.

מתום לימודי ועד כה, משמשת כיועצת חינוכית בפקולטה לאמנויות, שבאוניברסיטת תל אביב. במקביל מסיימת כתיבת תזה בנושא אוריינות דיגיטלית בקרב ילדי גן.

בתפקידי כיועצת החינוכית של המעון, אכנס לכיתות המעון ואזכה להכיר את הילדים והצוותים החינוכיים. העבודה של היועצת החינוכית דורשת ראיה הוליסטית, ומהווה נקודת חיבור בין הצוות החינוכי, הילדים וההורים. לתפיסתי הייעוץ החינוכי מהווה משאב מקצועי, והתפקיד דורש גמישות ויצירתיות בכדי לתת מענה הולם ומקצועי לסוגיות והתמודדות יומיומית  בכיתות המעון.

הייעוץ החינוכי עוסק בתחומים מגוונים:

קידום אקלים מיטבי
פיתוח וקידום תקשורת מיטבית בין באי הגן (הצוות החינוכי, ילדי המעון, וההורים)
התמודדות במצבי לחץ וחרום
ילדים בסיכון
שלבים התפתחותיים של ילדי הגן
פתרון קונפליקטים
יחסים צוותים 

מעון הגן מזמן לילדים התנסויות, חקירה, למידה חווייתיות והתמודדויות רגשיות וחברתיות עם בני גילם.

במהלך השהות במעון, לצוות החינוכי תפקיד מרכזי; נשות הצוות מהוות דמויות התקשרות משמעותיות לילדי המעון. הצוות מלווה את הילדים תוך שהם חוקרים את סביבתם ומתנסים ביצירת אינטראקציות. בכדי לאפשר עבודה מותאמת גיל והתפתחות יש צורך בליווי, הנחיה וסיוע בהתאמת תכנים וסביבת המעון לגילאי הילדים. כיועצת, אלווה את תהליכי התווך וההתפתחות המתאפשרים בסביבה מותאמת ומעשירה.

במסגרת עבודתי אכנס לכיתות המעון ויחד, נחקור וניפתח לתחומי דעת טיפוליים ורגשיים מתחום הפסיכולוגיה החיובית וקידום אקלים מיטבי, כפי שילדים בגיל הרך לומדים מהתנסות וחוויה. אלווה ואנחה את הצוות החינוכי בהתאם לצרכים שיעלו בכיתות השונות. זאת בכדי לאפשר לצוות ולילדים קידום סביבה מותאמת ומאפשרת התפתחות ולמידה משמעותית.

אשמח להיות לרשותכם בכל דבר ועניין.

מאחלת לנו שנה של עשייה ועבודה משותפת, מי ייתן והשביל בו נלך יהיה עבורנו ועבור הילדים קרקע בטוחה המאפשרת צמיחה.

בהצלחה לכולנו ושנה מוצלחת.

שלכם, גליה.

 
______________________________________________

 

שלום להורים,

שמי מתן פורת ואני פסיכולוג חברתי ויועץ ארגוני מזה כשלושים שנה. 

נשוי ואב לשלושה, וסב לנכד מקסים ששמו אלון והוא בן שנתיים. בין כלל עיסוקי אני מדריך ותלמיד צי'קונג (אמנות סינית של הזרמת אנרגיה), אוהב לרוץ ביער שליד ביתי בישוב הקהילתי נירית, ומידי פעם לצאת לצעידות ארוכות בהרים.

 

מזה כשנתיים מנחה בויצ"ו שתי קבוצות של מנהלות מעון לפיתוח כישורי ניהול ומנהיגות, ומלווה באופן פרטני מספר מעונות בפיתוח הצוות. בתקופה הקרובה אנחה מספר מפגשים בתכנית פיתוח ניהולי לאחראיות כיתה המתקיימת במסגרת מחוזית. בתפיסת עולמי המקצועי תפקידי להעצים את מובילי המעון, שהן המנהלת, הגננות ואחראיות הכיתה וכמובן המטפלות. העצמה פירושה לקיים תהליך שבו זמנית מאפשר זיהוי הכוחות והעוצמות להתמודדות, וגם מאפשר להעלות לפני השטח קשיים ונקודות תורפה המצריכים ליבון ושינוי. הסוד טמון בעבודת צוות אפקטיבית – משם הכל מתחיל, ואיכות הטיפול וחינוך הילדים כמו גם הקשר עם ההורים נגזרים מזה.

 

במסגרת תפקידי במעון האוניברסיטה יקויימו מפגשי ייעוץ קבועים אחת לשבועיים במהלך כל השנה. על פי החלטה משותפת עם ההנהלה אהיה מעורב בחלק מן המפגשים עם צוותי הכיתות השונות, ומספר פעמים בשנה מתוכננות פגישות עם כלל הצוות להעלאת סוגיות, קשיים ודילמות הקשורות לכל הצוות, לממשקים בין הכיתות ולנושאים הקשורים למעון ודרכי התנהלותו כארגון.

 

במקרים המצריכים מעורבות ישירה שלי מעבר לתכנית השנתית, בתיאום ובנוכחות דורית המנהלת, אהיה זמין לסיוע ככל שיידרש.

שלכם, מתן

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>