יועצים מלווים

יועצת חינוכית

את המעון מלווה יהודית הניג-רוט, יועצת חינוכית לגיל הרך מוסמכת מאוניברסיטת תל אביב. היועצת מלווה ומדריכה את מנהלת המעון בסוגיות חינוכיות ועורכת תצפיות בכיתות לפי הצורך, לוקחת חלק בתכנון והעברת הדרכות לצוות החינוכי, וליווי תהליכים והטמעתם. בנוסף, היועצת החינוכית מקיימת לפי הצורך שיחות ייעוץ אישיות להורים. כמו כן, מתקיימים מפגשי בוקר לכלל הורי המעון בנושאים שונים להעשרה ולפיתוח מיומנויות הוריות. המפגשים מתקיימים במעון מספר פעמים לאורך השנה בימי ו' בבוקר, באווירה נינוחה, משפחתית ופתוחה.

 

 

יועץ ארגוני

את המעון מלווה  מר מתן פורת (M.A), יועץ ארגוני ופסיכולוג חברתי. במסגרת עבודתו היועץ יעסוק בהעצמת אחראיות הכיתה והמטפלות על מנת לאפשר להן לממש את הפוטנציאל הניהולי והמנהיגותי הטמון בהן, כך תוכלנה לבצע את תפקידן באופן מיטבי. בד בבד ליועץ מבט מערכתי המזהה מחד גיסא את נקודות החוזק ומאידך גיסא את הקשיים של המעון כמערכת, היועץ מסייע בחיזוק עבודת הצוות ובמתן כלים לשיפור יכולות תקשורת בין אישית.

 

 

נעים להכיר: מכתבים פתוחים מהיועצים אל ההורים

 

הורים יקרים, נעים מאוד,

שמי יהודית הניג-רוט ואני מאוד שמחה להצטרף לצוות המקצועי כיועצת החינוכית של המעון באוניברסיטה. אני נשואה ואימא ליהלי, מתבגרת בת 16, ואמיר בן ה-8, ומתגוררת בראש-העין.                                                                                                                    

מאז שאני זוכרת את עצמי אני עסוקה ועוסקת בילדים ומשפחה. תחילת הקריירה המקצועית שלי החלה לפני כ-26 שנה בגן הילדים, מאז ועד היום לא פסקה אהבתי לעבודה עם ילדים, הורים וצוותים חינוכיים, לצד הרצון הגדול ללמוד ולהתפתח.

 

סיימתי לימודי תואר שני בפסיכולוגיה יישומית (ייעוץ חינוכי), ומהלך השנים השתתפתי בהשתלמויות והדרכות רבות בתחום החינוך, ההורות והמשפחה ולפני כ-8 שנים וסיימתי את לימודיי כמטפלת זוגית ומשפחתית. בשנים האחרונות אני מנהלת, יועצת ומדריכה במערכות חינוך לגיל הרך, בעיקר בחינוך הקיבוצי ובמסגרות פרטיות שונות. כמו כן, אני מרצה בנושאים מגוונים הקשורים לגיל הרך, הורות ומשפחה ומלווה הורים ומשפחות בתהליכים שונים.

 

אני מאמינה בעבודה מערכתית ורואה חשיבות גדולה בשיתוף פעולה שיטתי עם כל שותפיי המקצועיים המלווים את המעון. בשלב הראשון של כניסתי למעון, אשהה בכיתות על מנת להכיר מקרוב את הצוות הכיתה, אתבונן בעבודתן החינוכית עם הילדים ולאחר מכן, תתקיים הדרכה תוך שימת דגש על הסביבה והאקלים האישי והחינוכי.  

 

מניסיוני בתחום, הקשר ביני לצוות המעון חשוב ומשמעותי ותתקיימנה פגישות אישות או צוותיות בכל הקשור לנושאים הפדגוגיים והחינוכיים בעבודה עם הילדים. המטרה בכך הינה קידום סביבה רגשית מיטבית, בה הילדים מרגישים אהובים ובטוחים, כך יהיו פנויים ללמידה דרך עידוד הסקרנות, החקרנות, החוויה והעשייה, בהתאם לקצב ההתפתחות של כל ילד בקבוצה. אני רואה חשיבות רבה ומאמינה בעבודה "במשולש" הורה-ילד-צוות  ולכן אשמח להיפגש עם כל הורה המעוניין בכך וזאת לאחר תיאום עם דורית.

                                               

שמחה להיות חלק מצוות המעון ולממש את אהבתי המקצועית גם במעון שלכם,
בהצלחה לכולנו.

שלכם, יהודית

 
______________________________________________

 

שלום להורים,

שמי מתן פורת ואני פסיכולוג חברתי ויועץ ארגוני מזה כשלושים שנה. 

נשוי ואב לשלושה, וסב לנכד מקסים ששמו אלון והוא בן שנתיים. בין כלל עיסוקי אני מדריך ותלמיד צי'קונג (אמנות סינית של הזרמת אנרגיה), אוהב לרוץ ביער שליד ביתי בישוב הקהילתי נירית, ומידי פעם לצאת לצעידות ארוכות בהרים.

 

מזה כשנתיים מנחה בויצ"ו שתי קבוצות של מנהלות מעון לפיתוח כישורי ניהול ומנהיגות, ומלווה באופן פרטני מספר מעונות בפיתוח הצוות. בתקופה הקרובה אנחה מספר מפגשים בתכנית פיתוח ניהולי לאחראיות כיתה המתקיימת במסגרת מחוזית. בתפיסת עולמי המקצועי תפקידי להעצים את מובילי המעון, שהן המנהלת, הגננות ואחראיות הכיתה וכמובן המטפלות. העצמה פירושה לקיים תהליך שבו זמנית מאפשר זיהוי הכוחות והעוצמות להתמודדות, וגם מאפשר להעלות לפני השטח קשיים ונקודות תורפה המצריכים ליבון ושינוי. הסוד טמון בעבודת צוות אפקטיבית – משם הכל מתחיל, ואיכות הטיפול וחינוך הילדים כמו גם הקשר עם ההורים נגזרים מזה.

 

במסגרת תפקידי במעון האוניברסיטה יקויימו מפגשי ייעוץ קבועים אחת לשבועיים במהלך כל השנה. על פי החלטה משותפת עם ההנהלה אהיה מעורב בחלק מן המפגשים עם צוותי הכיתות השונות, ומספר פעמים בשנה מתוכננות פגישות עם כלל הצוות להעלאת סוגיות, קשיים ודילמות הקשורות לכל הצוות, לממשקים בין הכיתות ולנושאים הקשורים למעון ודרכי התנהלותו כארגון.

 

במקרים המצריכים מעורבות ישירה שלי מעבר לתכנית השנתית, בתיאום ובנוכחות דורית המנהלת, אהיה זמין לסיוע ככל שיידרש.

שלכם, מתן

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
Developed by
UI/UX Basch_Interactive