מדיניות תומכת משפחה

הקמת המעון לגיל הרך, התמיכה והליווי השוטפים הניתנים לו, הינם ביטוי הלכה למעשה, למדיניות תומכת הורות ומשפחה, שהאוניברסיטה הציבה לעצמה. כפועל יוצא של מדיניות זו, האוניברסיטה משקיעה מאמצים שיש בהם לנסוך תוכן למושג "קהילת אוניברסיטת תל אביב" ולתרגם את הסיסמה לעשייה.

 

האוניברסיטה משתדלת ללוות את אנשיה במגוון תחומי החיים: החל במשימות מחקר ופיתוח הקריירה, וכלה בתמיכה להורים לילדים בגיל הרך. תהליך רכישת קריירה, במקביל לבניית משפחה, מזמן קשיים יום יומיים רבים, שכן כל אחת ממשימות אלה שואבת משאבים אין סופיים. מדיניות תומכת משפחה של האוניברסיטה, מקדמת התאמה של סביבת העבודה והמחקר להורות, ומסייעת להורים בשילוב עבודה עם משפחה, ובתוך כך באמצעות המעון.

 

המרכז לגיל הרך המופעל בשיתוף עם ויצ"ו העולמית, מהווה מסגרת חינוכית- טיפולית לילדי קהילת אוניברסיטת תל אביב בגילאי חצי שנה עד ארבע שנים. המעון מסייע למשפחות של חוקרות וחוקרים, סטודנטים וסגל מנהלי. כמו כן, מסייע בקליטת משפחותיהם של מדעניות מדענים חוזרים.

הודות להקמת המעון, התגבשה קהילת הורים תוססת ופעילה לה "שפה משותפת" חוצת פקולטות וסטאטוסים. במהלך שנות פעילות המעון התהוו קשרים בין משפחות מפקולטות בכל רחבי הקמפוס, שהתפתחו לחברויות הדוקות ולבילויים משותפים בשעות אחר הצהריים, בשבתות ובחגים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>