מה התרחש לאחרונה?

• במהלך חודש דצמבר הצטרפו למעון 4 ילדים: 3 תינוקות לכיתת התינוקייה וילדה מהודו, שאביה עושה פוסט דוקטורט במדעי המחשב, לכיתת הגנון.

 

• קליטת ילדים במהלך השנה משקפת את הרצון העז שלנו לסייע למשפחות חוזרות ו / או לאמהות, המבקשות לשוב ללימודים ולמחקר לאחר חופשת לידה. ככל הניתן נשמרת גמישות, בקליטת ילדים נוספים, ובמעבר של ילדים מכיתה לכיתה, תוך התחשבות הן במשפחות חדשות והן בצרכים של הילדים המצויים, זה מכבר, במעון.

 

• נחגגו מסיבות חנוכה שמחות ומרגשות בכל כיתות המעון. המסיבות אורגנו, תוכננו  והועברו על ידי הצוותים של כל אחת מהקבוצות, בשיתוף פעולה מלא של ההורים. בכיתת התינוקות, אשר זו להם המסיבה הראשונה, הייתה התרגשות גדולה. על אף גילם הצעיר, הצליחו הקטנטנים החמודים לשיר את שירי החג עם ההורים, לסובב סביבונים ולהתלקק על סופגניות חמות. בכיתת הפעוטון ההורים היו שותפים פעילים: אם של אחד הפעוטים הנעימה בקטעי נגינה, והאבות הפכו למלצרים אשר הגישו את הסופגניות לילדים. בכיתת הגנון נהנו כולם מכישוריה של גרסיאנה המחנכת בכיתה זו אשר ניגנה  וליוותה את המסיבה בנופך דרום אמריקאי. בכיתת הגן הילדים הופיעו בריקודי זוגות, וההורים העלו את ההצגה "גברת קרש ומר מערוך".

 

• בכל הכיתות אפשר היה לחוש את ההווי המתפתח ואת אווירת ההדדיות ושיתוף הפעולה המלא בין חברות הצוות לבין עצמן, ובינן לבין ההורים. משמח לראות, שהמעון באוניברסיטה יצר הזדמנות מיוחדת לקשרים חברתיים בין סטודנטים, חוקרים צעירים וסגלים בכירים, אשר חולקים שעות נעימות של יחדיו סביב הילדים.            

 

"שישי תרבות" בכיתת הגן. גרסיאנה המחנכת  שהינה גם מורה למוסיקה, מביאה בכל שבוע מוסיקה "סובבת עולם" להעשרה מוסיקלית ותרבותית. צוות המעון, משתתף גם הוא במפגשים, לשם העצמה, למידת עמיתים, ויישום עתידי בכיתות השונות.


 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive