ינואר - פברואר 2014

אז מה חדש במעון?

התחלנו את שנת 2014 עם פעילויות לט"ו בשבט – הן לילדים והן לצוות המעון. כל כיתה חגגה את ט"ו בשבט יחדיו, וכיתת הגנון והגן קראו את הסיפור "חנן הגנן". כיתת התינוקות והפעוטות צפו בהצגה "איה פלוטו". צוות המעון חגג את החג בצורה מוסיקאלית, בערב קריוקי סוער.

 

פעילות חשובה ומעניינת העבירה סבתא של אחד מילדי המעון, אשר עובדת במד"א. הסבתא העבירה הרצאה בנושא עזרה ראשונה לכל ההורים. מדובר במידע שימושי וחשוב שכדאי שכל הורה יכיר!

 

אירוע חשוב שהתרחש במעון בסוף ינואר היה אירוע יום המשפחה. את יום המשפחה חגגנו במעון בכיתות, והילדים למדו על סוגי משפחות (חיות, בני אדם), מי נמצא במשפחה (מי הוא אח, מי היא דודה). ההורים מאוד מעורבים בכל הנעשה במעון, והפעם, בשביל להרחיב את המעגל המשפחתי של המעון, כל ילד הגיע עם בן משפחה מורחבת – דוד, בת דודה וכו'. המטרה הייתה להכיר את המשפחה המורחבת של הילדים, ולערב ולשתף גם אותם בחיי בן משפחתם. בכל כיתה הייתה פעילות משותפת לכבוד יום המשפחה: בני המשפחות והילדים התכבדו במרק תוצרת הבית עם קרוטונים ואפו עוגיות בצורת לב. לרגל המאורע ההורים קיבלו מתנה שהיא גם תרומה, מארגון אשר נקרא "ציפור הנפש". המטרה הייתה להעניק להורים מתנה שיש לה משמעות קהילתית של עזרה לזולת. למידע נוסף על הארגון>>

 

הורי המעון עברו הרצאה של הגב' גילה רבינוביץ' מהחוג לריפוי בעיסוק, בנושא התפתחות מוטורית  נורמאלית ו"נורות אזהרה". אופן ההתפתחות המוטורית של התינוק והדרך בה רכש כלים מוטוריים ותחושתיים, משמעותיים ביותר להתפתחות יכולותיו המוטוריות והשכליות ומשפיעות על תפקודו בלימודים ובחברה, על התפתחות האינטליגנציה הרגשית שלו ועל הבריאות הגופנית שלו. מטרת ההרצאה הייתה הצגת העקרונות המנחים את ההתפתחות המוטורית, אבני דרך בסיסיים בהתפתחות, ובעיקר  "נורות אזהרה", על מנת לתת כלים למניעה וטיפול במידת הצורך.

 

 

 

ההרשמה לשנת הלימוד תשע"ה

בימים אלו הסתיים השלב הראשון של ההרשמה למעון, בו קלטנו את כל הבקשות להצטרפות ילדים חדשים למעון. ועדת הקבלה תשב על המדוכה בשבועות הקרובים, ולאחר מכן תשלחנה הודעות לכלל הנרשמים. השלב השני הינו ההרשמה הפורמאלית, אשר תתקיים במועד אותו קובע משרד התמ"ת לכל מעונות היום.

 

מה מחכה לנו בחודש הבא?

  • פורים מגיע ועמו תחפושות, שירים ורעשנים. כל ילדי המעון מגיעים מחופשים, ועושים "רונדו" של תחפושות.

יעל יעקובי, מרפאה בעיסוק, תעביר הרצאה בנושא ויסות חושי. כמו כן, איילת עמית, היועצת החינוכית של המעון, תעביר הרצאה בנושא גמילה. מידע על תאריכים מדויקים – בהמשך!

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive