נובמבר- דצמבר 2013

אז מה חדש במעון?

החורף הגיע גם למעון, והילדים למדו על חילופי העונות. כיף גדול של החורף הוא פירות ההדר הרבים והטעימים. ילדי המעון למדו בחודשים אלו על פירות הדר דרך פעילויות והתנסויות מגוונות: הם עמלו והכינו סלט פירות, למדו להכין ריבות ועוד.

 

אחת המטרות של המעון הינה שילוב ועידוד מעורבות ההורים. על מנת ליצור מעורבות שכזו, בימי שישי ההורים מעבירים פעילויות לילדים. ביחד עם הילדים, ההורים מחליטים איזה ספר להקריא, איזו פעילות להעביר – ומה ישמח את ילדי הכיתה! הכניסה של בן משפחה למעון תורם המון לילד – הן לביטחון העצמי והן לדימוי העצמי שלו. ההורה זוכה לראות את הילד משתלב בכיתה, והפעילות תורמת לו בכך שהוא מרגיש חלק מהמעון ומהעשייה שלו.

 

כך למשל, באחד מימי השישי הורים הכינו פעילות "קסמים מדעיים". הילדים התנסו בקסמים המערבים את חוקי הטבע – ואקום, חומרים מיוחדים, שימוש בכלי מעבדה מיוחדים ועוד. פעילות זו משקפת את החזון של המעון: "מעון באוניברסיטה ואוניברסיטה במעון": שילוב תחומי הדעת של ההורים תוך העשרת הילדים.

 

המעורבות של ההורים לא נגמרת בהקראת סיפורים ובפעילויות לילדים: במהלך חג חנוכה האחרון, עלתה תערוכת חנוכיות במעון, אותן הכינו ההורים והילדים ביחד בבית. תוך שימוש בחומרי גלם מיוחדים (חלקם אף ממעבדות האוניברסיטה!) והפגנת יצירתיות רבה, ההורים והילדים זכו להראות את התוצרים שעשו בבית, ובכך לקרב את עולמם של ההורים לתוך המעון.

 

בנוסף, המעון אירח את ההצגה "רחוב חנוכה", וכיתות הפעוטות, הגנון והגן נהנו מהצגה משעשעת בליווי תפאורה, דמויות ושירי החג.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive