מה התרחש לאחרונה - מרץ-אפריל 2014

עדכונים מהמתרחש במעון בתקופה האחרונה

 

פורים הגיע למעון, ואיתו שלל תחפושות ואירועים! ההכנות לפורים כללו "ימים הפוכים" – ימים בהם הילדים באו מחופשים בדרכים שונות: יום כובעים, יום פיג'מות, יום אינדיאנים ועוד. כשהגיע פורים, הילדים באו מחופשים למעון ועשו רונדו תחפושות צבעוני ושמח, וקיבלו משלוחי מנות.

 

בכל שבוע מגיעים הורי ילדים מהמעון ומעבירים פעילויות לילדים בנושאים שונים ומגוונים. פעילות מעניינת וקסומה העבירה אחת מאימהות הגן – בנושא קסמים. האימא הראתה לילדים שלל קסמים מיוחדים ומסתוריים ואף אפשרה להם להתנסות בקסמים בעצמם. בנוסף, אחות של ילד במעון העבירה לילדי הכיתה פעילות על זחלים ועל התפתחותם. היא הראתה לילדים את הזחלים אותם היא מגדלת והסבירה להם על שלבי התקדמותם, על גלמים ועל הפיכתם לפרפרים!

 

יועצת המעון, הגב' איילת עמית, העבירה להורים הרצאה בנושא גמילה מחיתולים. איילת הסבירה על בחינת בשלות הילד לגמילה מבחינה פיזיולוגית, מוטורית, רגשית וחברתית ונתנה עצות להורים על תהליך הגמילה וההתמודדות. סיכום ההרצאה ומידע נוסף על גמילה מאת הסטודנטיות לייעוץ חינוכי במעון ניתן לראות במידעון.

 

באפריל, ליל הסדר נחגג במעון. הילדים השתתפו בניקיונות האביב לקראת פסח, ואכלו מאכלי חג כמו קניידלעך. המעון יצא לחופשה מרוכזת, אשר במהלכה ההורים התארגנו באופן מיוחד וערכו פעילות משותפת עבור הילדים. מדהים ומרגש לראות את הקשר אשר נוצר בין הורי המעון! ההשקעה הרבה והנכונות לשיתוף פעולה עם הורים נוספים ועם המעון יוצרים אווירה מיוחדת במינה, והילדים מרוויחים מכך רבות.

 

 

במהלך חודשים אלו שילת דלקיאן, סטודנטית לריפוי בעיסוק, שלחה להורים בכל סוף שבוע מערכי פעילות אותם ניתן לבצע עם ילדים – מערך שיווי משקל, מערך תחושה, ומערך תיאום דו-צדדי בין צד ימין לצד שמאל של גופנו. כמו כן היא הכינה עבור ההורים מסמך הכולל פעילויות רבות לפסח – הן בבית והן מחוצה לו.

 

מה מחכה לנו בחודש מאי?

 

  • יום העצמאות במעון! ב-1.5 חוגגים את יום העצמאות עם מפעילה של מוסיקה ומכינים פלאפלים. הילדים מגיעים בחולצות לבנות וחוגגים עם דגלים ושירים.
  • ב-16.5 תתקיים הרצאה של הגב' שרה גת בנושא ​ויסות חושי.
  • הפנינג המעון – האירוע המסורתי של המעון יוצא לדרך! האירוע, אשר יתקיים בתוך האוניברסיטה, יכלול הפעלות, מתנפחים והפתעות נוספות. פרטים נוספים – בהמשך...
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive