פברואר במעון

עדכונים מחודשים קודמים

 

 

החודש בגן, עשייה רבה, הן בקרב הילדים בכיתות השונות, הן בקרב ההורים (ואפילו הסבתות והסבים) והן בקרב הצוות. בין חגיגות ט"ו בשבט, הכנת גינה בשיתוף ההורים ומסיבות יום המשפחה בליווי הסבים והסבתות- הצוות שלנו כל הזמן לומד, מתפתח וצומח, במקביל לילדים. האמירה "מעון באוניברסיטה, אוניברסיטה במעון" מקבלת משנה תוקף

 

צוות המעון נחשף להרצאות מעניינות מפי היחידה לתעודת הוראה בתיאטרון, בהנחייתה של סמדר מור.

הצוות קיבל העשרה עיונית ומעשית בנושאים הבאים: כיצד מספרים סיפור באופן מומחש ומרתק; כיצד ניתן להפעיל נכון את הקול; כיצד לזהות מאפיינים מרכזיים של דמות ולהציגם באופן מוחשי לילדים. באמצעות ההרצאות הצוות נחשף לאופנים שבהם ניתן להנגיש סיפורים לילדים, ולהפוך את הקראת הסיפור לחוויה מרתקת ומעשירה.

 

החוג לחינוך טכנולוגי בחינוך, בניצוחו של פרופ' דוד מיודוסר, חשף את גננות ומטפלות המעון   לנושא של פיתוח חשיבה טכנולוגית בגן הילדים

בסגרת החשיפה נלמדו מיומנויות כגון:  פתרון בעיות, יצירתיות, בנייה והרכבה  של לגו, עיצוב וייצוג הידע, התבוננות מושכלת בחפצים , בחינה ועיצוב של התנהגות אנושית ועוד. ההתנסות היא  עקבית ולאורך זמן, כדי לאפשר הטמעה ויישום בתחומים שונים.

 

סטודנטים המתמחים בשיטת שלהב  מגיעים לגן, ובליווי של ד"ר שלהב, מדגימים להורים ולצוות ליווי והעשרה התפתחותית.

במסגרת ההתנסות, ישנה הדגמה של דרכי מגע, תנועה, דיבור ומשחק, המאפשרים התפתחות תקינה. הדרכה זו נותנת כלים להרחבת הרפרטואר, על מנת לסייע לתינוק במימוש יכולותיו במגוון תחומים: מוטוריים, רגשיים, חברתיים וקוגניטיביים. כל זאת בסביבה אופטימאלית ונעימה.

 

לקראת חג הפורים המעון כולו לובש אווירת חג

המעון והפינות השונות "לובשות חג" ומתמלאות בתחפושות, רעשנים ואביזרים לרוב.  בשבוע שלפני החג, הילדים מתחפשים, כל יום  למשהו אחר, ומתנסים בהתנסויות המתאימות לנושא היומי. כמובן, פוסחים גם על הכנת אוזני המן ומשלוחי מנות.

ביום שישי 22/2 הילדים יבואו מחופשים למעון. נקיים מצעד תחפושות וקרנבל שירים וריקודים לילדים.

 

חג פורים שמח לכולם

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive