מרץ במעון

עדכונים מחודשים קודמים

 

תקופת האביב הינה תקופה של פריחה, צמיחה והתחדשות. כך גם המעון שלנו.  

 

לצד העשייה היומיומית הענפה, פנינו כבר גם לשנה הבאה

 

בשבועות האחרונים התקבלו פניות של משפחות חדשות, המעוניינות לרשום את ילדיהם לכיתות המעון בשנת הלימודים הבאה. הפניות הרבות שהגיעו, הינן בבחינת "אלייה וקוץ בה". מחד גיסא, שמו של המעון הולך לפניו. השמועות על  העשייה החיובית והאיכותית במעון, נפוצו ברחבי הקמפוס ומשפחות רבות ומרובות ביקשו להצטרף. מאידך גיסא, בשלב זה, המעון אינו יכול עדיין לקלוט את כל המבקשים, ולצערינו הרב רק כ- 15% מהפונים, הצליחו להתקבל. ועדת הקבלה של המעון, בראשותה של פרופ' רחל ארהרד, ישבה על המדוכה שעות רבות עד שהתקבלו ההחלטות. הביקוש העצום חידד את הצורך בקיומו של מעון לגיל הרך באוניברסיטת תל אביב, ולפיכך אנו שוקדים על הקמתו של מעון נוסף, שיוכל, אנו מקווים, לענות על הצרכים של כולם.

 

בינתיים, בשנה הנוכחית, מתקיימים שיתופי פעולה מעניינים בין הפקולטות השונות באוניברסיטה לבין המעון. אחד מהם הינו שיתוף פעולה עם יחידת תעודת ההוראה באומנויות

 

במסגרת שיתוף הפעולה, הוחלט לקיים שלושה מפגשים בתשע"ג, בהם הסטודנטים לתעודת הוראה בתיאטרון יפגישו את צוות המעון, מטפלות וגננות, עם שפת התיאטרון, ואפשרויות השילוב שלה בחינוך לגיל הרך.

 

כפעילות מקדימה, הפעילה סמדר מור את צוות המטפלות והגננות, ב'טעימה ראשונית' בשפת התיאטרון, כבר בסוף תשע"ב. המטפלות שיתפו פעולה, נענו ונהנו מהמפגש, בו הן התנסו במשחקי תיאטרון בעצמן, ואף קיבלו הדרכה לאופנים בהם יוכלו להפעיל את הילדים הרכים.

 

במפגשים בין הסטודנטים לצוות (שניים עד כה), הצוות קיבל העשרה מעשית ועיונית בנושאים שונים. המפגש הראשון עסק בסיפור: כיצד נשתמש נכון בקול בעת הסיפור או הקריאה, איך נספר סיפור באופנים שימחישו וירתקו את הילדים, כמו זיהוי מאפיינים של דמויות מתוך הסיפור, וגילומן. במפגש השני, שהתקיים לקראת חג פורים, קיבלו נשות הצוות העשרה בנושאים הקשורים לחג; מסיכות ומקורן, ליצנות, קרנבלים ברחבי העולם, ודמויות מתוך המגילה והצגתן באמצעים תיאטרוניים.

 

ההנאה היתה גדולה – הסטודנטים נהנו מההזדמנות להתנסות בהוראה; תכנון שיעור עיוני ומעשי מתוך תחום הידע שלהם, התאמת התכנים לאוכלוסיית הלומדים, היכרות עם קבוצה חדשה והנחייתה, תוך שילוב הומור וגישה חיובית בהנחיה. הצוות נהנה מהעשרה עיונית בחומרים הלקוחים מעולם התיאטרון והתנסות בשפת התיאטרון, והילדים – ייהנו בעתיד מפירות הלמידה של הצוות הטיפולי.

 

פגישה נוספת עתידה להתקיים לקראת סיום השנה, בה יפעילו הסטודנטים את הצוות וההורים ב'הפנינג תיאטרוני' משמח לסיום שנת הלימודים.

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive