מה התרחש לאחרונה: ספטמבר - אוקטובר 2014

בחודש ספטמבר נפתחה שנת תשע"ה ואיתה הגיעו התחלות מרעננות, חגים, שמחות ותוספות חדשות לגן.

 

היערכות צוות המעון לפני פתיחת שנת הלימודים

לקראת פתיחת השנה, צוות הגן התכנס לשני ימי סדנה אשר הונחתה על ידי יועץ ארגוני המומחה בתחום הייעוץ והפיתוח האישי, הצוותי והארגוני .

 

בלבת הסדנה עמד החזון החינוכי של המעון והיא נועדה לקדם את פיתוח וגיבוש הצוות החינוכי הכולל כ- 25 מחנכות. יעדי הסדנה כללו גיבוש חברתי והגברת הלכידות, יצירת 'אני מאמין' מאוחד, בניית שפה משותפת ותיאום ציפיות, קביעת יעדים וייצוב מנגנוני תקשורת בינאישית בצוות בחיי היום יום. מטרות אלו הושגו על ידי למידה מעשית ששילבה הפעלות, דיונים ומשחקי תפקידים של המשתתפות בסדנה. מהמשוב למדנו כי הפעילות הייתה משמעותית, העצימה והעשירה את צוות המעון.

 

נעים להכיר!

שנת תשע"ה נפתחה עם 95 ילדות וילדים ב-4 כיתות  לפי שכבות גיל:

 

השכבה הראשונה היא כיתת התינוקות, בה 18 תינוקות. חברות הצוות הן: נאווה - מובילת הכיתה, זמטו, ריווא, לורן ומאיה.

 

השכבה השנייה היא כיתת הפעוטון, בה 24 זאטוטים וזאטוטות. חברות הצוות הן: סוזי - מובילת הכיתה, פולי, אנאניי, שלהבת ולימור.

 

כיתת הגנון היא השכבה השלישית במעון, בה 24 ילדות וילדים. חברות הצוות הן נונה, ורד, מיטל גרסיאנה ואושרת הגננת.

 

כיתת הגן, השכבה הבוגרת של המעון, בה 29 ילדים וילדות. חברות הצוות הן נדיה, דינה, הילה ואסתי הגננת.

 

על צוות המעון נמנות גם הטבחות נעימה ואלמצאי, אשר דואגות מדי יום לאוכל הטרי, הטעים והמגוון שמשביע את רעבון הבנות והבנים.

 

עם פתיחת השנה  הצטרפה אלינו טל, תלמידה בקורס המחנכות של ויצ"ו, המתנסה בעבודה מעשית ושולבה אצלנו במעון בלווי מחנכת ותיקה שלנו. כמו כן, המחנכת פולי שבה לעבודה ותשולב בכיתות פעוטון וגן. המחנכת אילנה סיימה את תפקידה כממלאת מקום במעון. ענבל מצוות המטבח יוצאת לחופשת לידה ומחליפה אותה עמצאהיי אשר תהיה גם חלק ממלאות המקום במעון. 

 

 

אספות הורים

שיתוף פעולה מבוסס אמון, תקשורת טובה ופתוחה, וכבוד בין המחנכות לבין ההורים הינו מרכיב חשוב לשם יצירת סביבה מיטבית להתפתחות הילדים. לשם כך, התקיימו אספות הורים במהלך חודש ספטמבר בכל אחת מכיתות המעון (תינוקיה, פעוטון, גנון וגן). כמו כן, נציגי כל אחת מכיתות המעון, יפגשו אחת לחודש עם אסתי המנהלת. ​בנוסף לכך, בימי חמישי מתקיימת שעת קבלת ההורים של אסתי, בין 08:30 ל-09:30 אך חשוב לציין כי דלתה של אסתי פתוחה תמיד במקרה הצורך.

 

 

טעים ובריא

גם את התפריט חידשנו, ריעננו וגיוונו. הילדים והילדות יכולים ליהנות עכשיו ממגוון עשיר יותר של מאכלים. דוגמאות למאכלים חדשים שנכנסו לתפריט המעון: מרק ירוק, מרק סלק, סינייה הודו וטחינה, שעועית ירוקה, מרק עדשים ירוקות, בורגול אדום.

 

 

חוגים

תחילתה של השנה הביאה עימה את חידוש החוגים:

  • חוג מוזיקה, בהנחייתה של לאה, מתקיים בימי חמישי לכיתת התינוקות והפעוטון
  • חוג מוזיקה, בהנחייתה של גרסיאנה, מתקיים בימי שני/חמישי לכיתת גנון וגן (בהתאמה)
  • חוג תנועה, בהנחייתה של נועה, נערך בימי שלישי לכיתות פעוטון, גנון וגן
  • חוג סיפור דרמה, בהנחייתה של הדס, מתקיים בימי רביעי לכיתות הגנון והגן

 

 

התחדשנו!

פתיחת שנת הלימודים הביאה עימה גם העשרה נוספת, משחקים חדשים ושונים נרכשו. משחקי חשיבה, משחקי שולחן, הפעלה וחומרים מיוחדים כגון חול קינטי (סוג של "חול" הנע באופן מיוחד, מיועד לפיתוח יצירתיות, נדבק רק לעצמו ונעים מאוד למגע). כמו כן, תודות להורים ספריית המעון התמלאה בספרים יד שנייה אשר העשירו את ספריית הגן ותרמו מאוד לילדים ולילדות. ההורים מוזמנים להשתמש ולהינות ממנה.

 

 

 

 

פעילויות חגי תשרי

בחודש אוקטובר חלו חגי תשרי במהלכם נחשפו הילדים והילדות בכיתות לסמלי החג ולמנהגיו. כל חג נחגג ונלמד על ידי הפעלות מיוחדות.

 

בראש השנה נערכה פעילות משותפת לילדים, לילדות ולהורים. ההורים הכינו ברכות ותלו אותן על קירות המעון. הילדים שמחו והתרגשו מהמחווה ההורית, וכולם נהנו יחדיו.

 

בחג סוכות הכנו שרשראות וקישוטים, והתקיימה במעון תערוכת דגמי סוכה שנבנו על ידי ההורים:

 

 

 

אחרי החגים

לאחר החגים עסקנו בנושאים: עונת השנה 'סתיו', אני וגופי, חברות ונוהגי ניקיון. סדר לימוד הנושאים השתנה בין כיתה לכיתה.

 

 

ומה בהמשך?

לסיום, תחילת השנה הייתה תקופה של התחדשות במעון וכניסה רגועה לשנה החדשה. בקרוב יגיע לו חודש כסלו ובו נחגוג את חג החנוכה יחד עם ההורים במסיבה מלאת אור וסופגניות. בנוסף תתקיים הרצאה בנושא מרחב הטבע בגן, והרצאה של איילת, היועצת החינוכית, בנושאים חברתיים ובמרכיבי גיל. כל זאת ועוד יעודכן במידעון הבא!

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive